Sport 27.11.2022.

U sjajnoj utakmici Hrvatska pobijedila Kanadu 4:1

ČITANJE: 1 minuta

90+4’-  Hrvatska je riješila pitanje pobjednika, postigla je i četvrti pogodak. Izašli su Oršić i Majer sami na golmana Kanade, a nakon toga poslali loptu u praznu mrežu. Potop Kanade u ovom meču!

Hrvatska reprezentacija tako je napravila ključni korak ka plasmanu u nokaut-fazu Svjetskog prvenstva u Kataru.
70.  minut- Perišić je asistirao za Kramarića, a on nakon sjajnog prijema lopte još bolje pogađa dalji ugao i donosi veliku prednost od 3:1 za svoj tim!

Hrvatski fudbaleri golom Livaje u 44. minuti vode protiv Kanade u Kataru.

-Hrvatska je pogotkom Kramarića u 36-oj minuti izjednačila rezultat u utakmici sa Kanadom. Rezultat je 1:1 i vraća stvari na početak

-Hrvatska – Kanada 0:1 (Davies 2’)2’ –  Davies je u 1:10 minuti pogodio za vodstvo Kanade i to nakon što je iskoristio uspavanost Juranovića i preko njega pogodio glavom!

Hrvatskoj je poništen gol  u 26 minuti koji je postigao Kramarić jer je prije toga Livaja bio u nedozvoljenoj poziciji.

Fudbaleri  Hrvatske i Kanade igraju izuzetno važan meč 2. kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru.

Utakmica je dobila potpunu drugačiju važnost nakon što je ranije Maroko šokirao Belgiju i pobijedio je rezultatom 2:0. Marokancima, tako, u posljednjem kolu protiv Kanade treba samo bod za prolazak u osminu finala, dok Hrvatskoj mnogo toga ovisi o današnjem meču.