Sport 13.08.2022.

KAZNA ZA PROMAŠAJE Borac poražen od Slobode iz Tuzle

Borac je poražen u Banovićima! Banjalučani nisu iskoristili svoje šanse u prvom dijelu pa ih je Sloboda kaznila i došla do značajnog trijumfa i prve pobjede u sezoni 2:0.

Banjalučani su imali mnogo propuštenih prilika, prije svih Tatar, a na početku meča su ostali i bez Dejana Melega, pa su opet kažnjeni za velike defanzivne propuste, piše Srpskainfo.

Borac je zaprijetio preko Benjamina Tatara, koji je iz voleja pogodio prečku. Momčilo Mrkaić je zatim šutirao pravo u Filipa Erića.

Adam Vošnjak je zatim sjajno šutirao sa preko 30 metara i pogodio stativu. Borac je zatim opet pogodio okvir gola. Naime, Tatar je još jednom probao udarac i pogodio je prečku.

Sloboda je u 40. minuti došla do prednosti. Eldar Mehmedović je istrčao kontru i precizno pogodio mrežu Bojana Pavlovića.

U nastavku meča ponovo je Eldar Mehmedović zatresao mrežu Banjalučana. Namjestio se u šesnaestercu, šutirao, a lopta je zakačila Vojnovića i prevarila Pavlovića.

Borac je u nastavku krenuo na sve ili ništa a u nekoliko situacija se istakao golman domaćih Filip Erić. Poebno je sjajno intervenisao u 85.minuti kada je zaustavi pokušaj Lukića a Tatar u nastavku nije uspio da pogodi mrežu.

Banjalučani su imali mnogo propuštenih prilika, prije svih Tatar, a na početku meča su ostali i bez Dejana Melega, pa su opet kažnjeni za velike defanzivne propuste.

VRIJEĐANI LALATOVIĆ I DODIK

Sudija Luka Bilbija je tokom prvog dijela prekinuo meč i tražio da se prekine vrijeđanje na račun gostujućeg tima. Naime, stadionom u Banovićima odjekivalo je “Lalate, Turčine, napuši se ku..ne” i “Je..mo vam tatu Dodika”. Lalat je nadimak trenera Borca Nenada Lalatovića, dok je Dodik član Predsjedništva Bosne i Hercegovine. Nakon toga je spiker zamolio navijače pa je meč nastavljen.