Sport 23.12.2015.

Kobijev rekord sezone, Hit ispustio +18

ČITANJE: 3 minute
kobi brajant

Kobijeva druga 30+ utakmica ove sezone, 11. uzastopni poraz Siksersa i preokret Pistonsa posle -18 obilježili su veče u NBA ligi.

Brajant je sa 31 poenom izjednačio rekord sezone u pobjedi Lejkersa u Denveru 111:107, a Koldvel-Poup je na 55 sekundi do kraja dao posljednji koš u trijumfu Detroita nad Majamijem 93:92.

Memfis je lako savladao Filadelfiju 104:90, a Derozan je sa 28 poena vodio Toronto do pobjede nad Dalasom 103:99.

Nikola Jokić odigrao je još jedan odličan meč za Denver Nagetse.

Pošto je propustio utakmicu zbog problema sa ramenom, Brajant se vratio na teren sa 31 poenom (10-22 iz igre, 9-11 penali), 3 skoka i 5 asistencija. Ubacio je neke ključne šuteve i igrao je sjajnu odbranu na Bartonu, koji je u drugom poluvremenu ubacio samo dva poena. Ipak, na pitanje da li se premišlja u vezi sa povlačenjem, rekao je:

“Nimalo, ni mrvu“.

Denver je u prvom poluvremenu vodio sa 21 poenom razlike, ali nije uspio da sačuva prednost bez Hiksona, Mudijeja, Galinarija, Čendlera… Osim Brajanta, istakli su se Lu Vilijams sa 17 poena, 4 skoka i 5 asistencija, Klarkson sa 19 poena i 8 skokova, kao i Rendl sa 8 poena i 10 skokova.

Lejkersi sada imaju skor 5-23, a Nagetsi su na 11-17 – kod njih je Vil Barton bio najefikasniji sa 25 poena (10-21 iz igre, 8sk), Heris je dao 21 poen, naš Jokić bio je sjajan sa 15 poena, 10 skokova i 5 asistencija, dok je Farid upisao 14 poena i 9 skokova.

– Brajant je odigrao dobro, a mi nismo imali nikoga ko bi mogao da ga čuva- rekao je trener Denvera Majk Maloun.

Pistonsi su šutirali fantastičnih 15-29 za tri poena, to im je omogućilo da se vrate u meč, a onda i da pobjede Majami za svoj 17. trijumf ove sezone, uz 12 poraza. Redži Džekson dao je 18 poena (8-16 iz igre), Stenli Džonson i Koldvel-Poup dodali su po 14, a Dramond je imao 11 poena i 14 skokova.

– Odajem priznanje momcima na pvoratku u meč. Igrali smo bolju odbranu u drugom poluvremenu, ali na kraju smo imali sreće jer su oni promašili odlučujuće šuteve- prokomentarisao je trener Pistonsa Sten van Gandi promašaje Boša i Vejda u završnici.

Oni su doduše bili najbolji kod Majamija – Boš je dao 20 poena (9-21 iz igre, 3sk), a Vejd 19 (8-21 iz igre), uz ipak samo jednu asistenciju. Vajtsajd je zabilježio 16 poena, 16 skokova i 4 rampe, dok je Beno Udrih mijenjao Dragića i imao je 14 poena, 4 skoka i 6 asistencija. Hit je sada na 16-11.

Reptorsi su prvu četvrtinu dobili sa 32:16, što se ispostavilo ključnim u meču sa Dalasom – najefikasniji je bio Derozan sa 28 poena (10-17 iz igre), uz po 4 skoka i asistencije, doduše i 7 izgubljenih lopti. Terens Ros dao je 16 poena, Skola je dodao 15 poena i 9 skokova, Laur 17 poena (6-13 iz igre), 10 skokova i 7 asistencija, a Bijombo je imao 9 poena i rekord karijere od 20 skokova.

– Moramo od starta da igramo sa najvećom mogućom koncentracijom, ne možemo da čekamo da rival zada prvi udarac. To smo i uradili večeras- rekao je Derozan, čiji tim je izgubio od Kingsa 37:18 prvu četvrtinu u nedelju.

Toronto ima skor 18-12, Meveriksi su na 15-13, a kod njih se istakao Dirk Novicki sa 20 poena (8-17 iz igre) i 9 skokova, dok je Vesli Metjuz ubacio 15 poena (6-11 iz igre). Deron Vilijams imao je 7 poena i 6 asistencija, ali je istegao zadnju ložu u trećoj četvrtini i nije se vraćao na parket.

Siksersi su iali 26 izgubljenih lopti, a Memfis je lako slavio, uz 19 poena, 6 skokova i 5 asistencija Marka Gasola. Majk Konli imao je 18 poena i 6 asistencija, Barns je upisao 12 poena i 10 skokova, a Li je dodao 15 poena, pa su Grizlisi sada na 16-14.

Filadelfiju, koja ima jednu pobjedu u 30 utakmica, predvodili su Okafor sa 18, Tompson sa 16 i Kenen sa 15 poena.