Sport 16.05.2021.

KORAK KA TITULI: Borac savladao Željezničar na Grbavici

Nakon 10 godina Borac je opet slavio na „Grbavici“ i napravio još jedan korak ka drugoj tituli šampiona u prvenstvu Bosne i Hercegovine. Banjalučani su savladali Željezničar sa 2:1.

Uprvom dijelu nije bilo puno prilika na Grbavici. Borac je bio nešto opasniji, imao više loptu u posjedu ali bez pravih šansi. Prvo je mogao da zaprijeti Stojan Vranješ čiji pokušaj je izblokirao Ikić, piše Srpskainfo.

U 20. minuti šutirao je Ćosić glavom ali nije dobro zahvatio loptu pa je ona otišla pored gola. Nakon toga pogriješio je i Bender, ali na njegovu sreću defanzivci su intervenisali ispred gostujućih igrača. Igralo se veoma oprezno a očito je važnost utakmice uticala na ova tima.

Borac je iz prvog udarca u okvir gola došao do prednosti. Mehanović je odigrao odličnu povratnu loptu do Gorana Zakarića koji je pogodio rašlje. Krilni igrač je postigao 12. gol u sezoni i to veoma važan.

Željezničar je zaprijetio u 71. minuti kada je Bojan Pavlović odrbanio udarac domaćih igrača, tačnije Subašića. Zatim je Dejan Meleg sjajno šutirao sa ivice šesnaesterca i donio 2:0 gostujućem timu.

Željezničar je u 84. minuti mogao da smanji ali je Ćosić izbacio loptu sa gol linije. U sudijskoj nadoknadi Samir Bekrić je iz slobodnog udarca smanjio na 1:2.

Izuzetno uzbudljivo je bilo u Mostaru. Prvo u četvrtoj minuti Nemanja Bilbija nije uspio da realizuje penal i pogodio je prečku. U 12.minuti nespretna reakcija mladog Jovana Vladimira Pavlovića koji je zatresao svoju mrežu. Bilbija je u 20.minuti opet dobio penal i ovaj put je bio siguran. Ipak Krupa se nije predavala pa je Kerim Palić smanjio na 1:2. Ipak, na startu drugog dijela domai su opet došli do dva gola viška. Bilbija je propustio loptu za mladog Bašića koji je zatresao mrežu.

Olimpik je u 21. minuti ostao sa igračem manje nakon što je isključen Marko Perišić . Radnik je to iskoristio da krene ofanzivnije ka golu pa su imali velike šanse preko Jovana Motike i Nedima Mekića. U 35.minuti sjajan gol iskusnog Velibora Đurića koji je nakon kornera zahvatio loptu i poslao je u mrežu.

U finišu utakmice gosti su tražili penal, a kad ga nisu dobili onda su odlučili da napuste teren, pa je meč prekinut.

Sloboda-Široki 1:1

Plasman: Borac 63, Sarajevo 59, Velež 55, Široki Brijeg 53, Zrinjski 53,Tuzla 48, Željezničar 41, Sloboda 36, Mladost 30, Olimpik 25 (meč manje), Krupa 25, Radnik 22 (meč manje).

Oznake: FK Borac