Košarac: Jedina šansa za budućnost – ugasiti OHR, Šmit da napusti BiH
Zamjenik predsjedavajuće Savjeta ministara Staša Košarac poručio je da OHR neminovno mora da nestane, a Kristijan Šmit što prije da napusti BiH kako bi ova zemlja imala ikakvu šansu za budućnost.
“Da bismo uopšte mogli razgovarati o nekakvom ozdravljenju BiH, preduslov je zatvaranje OHR-a, odlazak okupatora Šmita i uklanjanje svih njegovih odluka iz pravnog prometa”, izjavio je Košarac Srni.
On je upozorio da OHR u proteklih 30 godina neprekidno, planski i sistematski urušava Dejtonski mirovni sporazum sa osnovnim ciljem – urušavanje ustavne pozicije i slabljenje Republike Srpske.
Košarac je naveo da je vrhunac suludog intervencionizma djelovanje propalog njemačkog političara i samozvanog visokog predstavnika Kristijana Šmita.
“Ovaj okupator i kolonizator uzurpirao je domaće institucije, te se na brutalan antidejtonski, antiustavan i antizakonit način obračunava sa demokratijom, Ustavom i demokratskom voljom srpskog naroda”, naveo je Košarac.
On je ocijenio da je Šmit najveća internacionalna štetočina i mora odmah da ode iz BiH kako bi se narodi u ovoj zemlji mogli dogovarati o svojoj budućnosti.
Oznake: Staša Košarac
CIK podsjetio na pravila: Ko ne može na kandidatske liste za izbore 2026. godine?