Sport 01.02.2024.

Košarkaši Borca savladali Široki, u regionalnoj ligi se revanširali za poraze u domaćem prvenstvu

Ekipa Borca pobijedila je Široki rezultatom 74:68, u devetom kolu Druge ABA lige i tako stigla do četvrte pobjede ove sezone.

Bio je ovo prvi trijumf banjalučkog tima nad Širokobriježanima ove sezone jer su doživjeli dva poraza u Ligi BiH, a sada su im se revaširali.

“Crveno-plavi” su bili bolji tokom svih 40 minuta iako su se tokom prvog poluvremena nekoliko puta smijenjivali u vođstvu. Sredinom treće četvrtine momci trenera Zorana Kašćelana napravili su odlučujuću prednost koju su uz manje poteškoće sačuvali do kraja meča.

Ključ pobjede Borca leći u činjenici da su limitirali učinak dva najbolja igrača Širokog Martina Junakovića i Zakarija Natala koji su ubacili 14, odnosno deset poena, a Mateo Čolak 17. Uz to treba istaći da je banjalučki tim imao 42 skoka naspram 28, dok su imali 19 asistencija naspram 11 rivala.

Borac su mučile izgubljene lopte i imali su ih čak 14 za raliku od šest Širokog. Najbolji u redovima pobjednika bio je Amsal Delalić sa dabl-dablom od 19 poena i deset skokova, Džerod Vest je dodao 15, a Radoš Šešlija 12 poena dok je Vuk Bošković imao devet poena i devet skokova.

Treću utakmicu na turniru u Novom Sadu Borac će odigrati u subotu od 15 časova protiv Cedevite junior, prenosi Glas Srpske.

Oznake: KK Borac