Sport 06.09.2023.

Košarkaši Njemačke pobijedili Letoniju i izborili polufinale Mundobasketa

ČITANJE: 1 minuta

Košarkaška reprezentacija Njemačke plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva, pošto je danas u Manili u četvrtfinalu Mundobasketa pobijedila Letoniju rezultatom 81:79 (13:16, 23:18, 26:25, 19:20).

Najefikasniji u selekciji Njemačke bio je Franc Vagner sa 16 poena, dok je Andreas Obst dodao 13. U poraženom timu najbolji je Arturs Žagars sa 24 poena, dok je Davis Bertans dodao 20.

Njemačka će u polufinalu SP u petak od 14.40 časova igrati sa selekcijom SAD, koja je juče savladala Italiju 100:63. Letonija će sutra igrati sa selekcijom Italije za plasman od petog do osmog mjesta na Mundobasketu.

Posljednje četvrtfinale SP biće odigrano danas od 14.30 sati, a sastaće se Slovenija i Kanada. Pobednik ovog duela igraće u petak u polufinalu Mundobasketa sa Srbijom, koja je juče savladala Litvaniju 87:68.

Letonija je dobro ušla u meč sa Njemačkom i u petom minutu stigla do prednosti od 10 poena (13:3). Njemačka je potom zaigrala angažovanije, a prva četvrtina je završena vođstvom Letonije 16:13. “Panceri” su preokrenuli rezultat i početkom druge četvrtine poveli 25:20. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a Njemačka je prvo poluvreme dobila rezultatom 36:34.

Slična igra viđena je i u trećoj četvrtini, a Njemačka je u posljednji dio meča ušla sa vođstvom 62:59. Njemački košarkaši su poveli u 33. minutu 74:60, a Letonija je sa tri trojke za dva minuta smanjila na 74:69. Potom se ušlo u neizvjesnu završnicu. Letonija je pri vođstvu Njemačke 81:79 imala posljednji napad na meču, a Bertans je nekoliko sekundi prije kraja promašio trojku za pobjedu.