Sport 25.02.2016.

Košarkašice BiH savladale Rumuniju u kvalifikacijama za EP

kosarka bih
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Tuzli, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, savladala reprezentaciju Rumunije rezultatom 77:63, javlja AA.

U okviru 4. kola kvalifikacija za EP 2017., reprezentacija BiH je u tuzlanskom Mejdanu savladala Rumuniju sa 14 koševa razlike, odnosno 77:63. Košarkašice BiH su u prvoj četvrtini bile bolje sa 15:13, dok su Rumunke bile uspješnije u drugoj četvrtini sa 20:19.

Treća četvrtina je pripala košarkašicama BiH koje su slavile sa 17:8, koje su i u posljednjem dijelu utakmice bile bolje sa 26:22. Reprezentacija BiH je večeras upisala prvu pobjedu u kvafikacionoj grupi H, dok Rumunke imaju dvije pobjede i dva poraza.

Lider grupe H je Turska sa tri pobjede i jednim porazom, dok je drugi Izrael sa dvije pobjede i dva poraza.