Sport 13.04.2016.

Kraj za Đokovića u Monte Karlu

djokovic
Češki teniser Jiri Vesely priredio je veliku senzaciju u današnjem susretu protiv Novaka Đokovića, kojeg je savladao 6:4, 2:6, 6:4.

Đoković je bio apsolutni favorit u Monte Carlu, jedan od glavnih kandidata za odbranu titule, no niko nije očekivao da će izgubiti već u prvom meču i to od 55 igrača svijeta.

Prvi set tekao je mirno, bez brejkova, u prvih osam gemova, a onda je Vesely iskoristio jednu od tri brejk-lopte, pa je potom sigurno odservirao za 6:4 u prvom setu.

Novak je podigao nivo igre u drugom setu, pa je sa dva brejka s lakoćom dobio set (6:2) i činilo se da tu padaju u vodu sve nade 22-godišnjeg češkog igrača.

Početkom trećeg seta Vesey pravi brejk, no Đoković uzvraća već u drugom gemu. Potom Novak gubi prednost servisa u trećem gemu, pa je Vesely stigao do 4:2. Novak se našao u pravim problemima, ali Vesely nije podlegao pritisku, uspio je da izdrži do kraja i da proslavi jednu do najvećih pobjeda u karijeri.

Nakon osvojenih Mastersa u Indian Wellsu i Miamiju, Novak nije uspio dalje od drugog kola Monte Carla, kao što nije uspio ni Tomaš Berdych, kojeg je izbacio Damir Džumhur.