Sport 16.11.2023.

KRIZA I DALJE TRAJE: Luksemburg uvjerljivo pobijedio BiH

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine priredila je još jedno veliko razočarenje svojim navijačima i izgubila na gostovanju kod Luksemburga sa 4:1 u meču 9. kola kvalifikacija za Euro 2024. godine.

Da će ovo biti još jedno košmarno veče najavio je Matijas Olesen (Mathias) golom već u 7. minuti nakon što je iskoristio uspavanost odbrane. Mučio se bh. tim, a onda je u 27. minuti nakon prekršaja Amira Hadžiahmetovića dosuđen penal.

Prije nego će Rodrigez (Rodrigues) izvesti najstrožiju kaznu i pogoditi za 2:0, navijači BiH su bakljama zasuli teren i izazvali kratki prekid.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo bolju igru reprezentacije BiH. Nakon jedne akcije Luksemburga i centaršuta s lijeve strane, Nihad Mujakić je loptu proslijedio u vlastitu mrežu.

BiH je tek pred kraj susreta uspjela nešto kreirati. Prvo je u 78. minuti Said Hamulić šutirao glavom, a lopta je otišla tik pored gola.

Nakon toga najbolja šansa za BiH. Smail Prevljak je petom proigrao Ermedina Demirovića koji se našao „oči u oči“ sa protivničkim golmanom i promašio zicer.

Renato Gojković je u 93. minuti dao gol nakon centaršuta Harisa Hajradinovića.

Prethodno je BiH imala prvi šut u okvir gola, nakon čega je dobijen korner. I onda je Rodrigez dao još jedan gol za konačnih 4:1.

Kakve su ovo kvalifikacije za BiH, dovoljno govori činjenica da je Luksemburg pobijedio BiH dva puta.

Vrijedi istaći da je na tribinama stadiona Luksemburg bilo oko 3.000 navijača Bosne i Hercegovine, ali ni to nije pomoglo fudbalerima BiH da pruže bolju partiju.