Sport 16.03.2022.

KUP BIH: Borac eliminisan na domaćem terenu, Tuzla siti bolji u penalima

Fudbaleri Borca nisu uspjeli da se plasiraju u polufinale Kupa BiH pošto su u revanš utakmici četvrtfinala pred 2.000 gledalaca na Gradskom stadionu poslije izvođenja penala poraženi od Tuzla sitija sa 3:4.

Iako je prvom meču Borac slavio sa 1:0 u revanšu je bilo 2:1 za goste i pristupilo se izvođenju penala u kojima je golman ekipe iz Siminog Hana Nevres Fejzić odbranio udarce Milana Vušurovića i Aleksandra Vojnovića, pišu mediji.

Borac je poveo u 10. minutu golom Vušurovića, a na 1:1 izjednačio je Mirzad Mehanović u 68. minutu.

Pobjedu gostima donio je Emilio Nsue u 75. minutu.

Osim Tuzla sitija u polufinale su se plasirali još Sarajevo koje je eliminisalo Slobodu (0:0, 2:0), te federalni prvoligaš Igman iz Konjica koji je oba puta savladao Zvijezdu Gradačac (3:1, 3:0).

Posljednji polufinalista biće poznat večeras poslije revanš meča Širokog Brijega i Veleža, a Mostarci su slavili u prvom susretu sa 4:0.

Oznake: FK Borac