Sport 21.02.2022.

KUP BIH: Igokea savladala Široki u finalu

Košarkaši Igokee m:tel odbranili su Kup BiH nakon što su u finalnom susretu nadigrali Široki rezultatom 93:66.

Ekipa iz Aleksandrovca najviše je pokazala na završnom turniru igranom u Banjaluci. Prvo je u polufinalu savladala Slobodu sa 88:78, dok je srpsko finale onemogućio Široki koji je pobijedio Borca sa 88:72, prenosi Glas Srpske.

Samo u prvoj četvrtini Širokobriježani su pružali kvalitetan otpor, a vodili su jednim dijelom ovog perioda.

Djelovalo je da se Igokea zagrijavala u prvih deset minuta jer je u drugom periodu zaigrala mnogo bolje, dok je pitanje pobjednika riješila u trećoj četvrtini kada je povela sa 23 poena razlike (68:45), a u posljednjem imala i više od 30 poena prednosti pritiv nekada ljutog rivala.

U pobjedničkom timu svi igrači su upisali među strijelce, prednjačio je Dalibor Ilić sa 15 poena, Antabija Voler i Nikola Tanasković ubacili su po 14, a Darko Talić 12.

Oznake: KK Igokea