Sport 08.05.2024.

KUP BIH: Minimalan poraz Borca u Mostaru, odluka pada u revanšu

Fudbaleri Borca poraženi su u prvoj utakmici finala Kupa BiH na gostovanju u Mostaru od ekipe Zrinjskog rezultatom 1:0.

Nije puno uzbuđenja viđeno, utakmica je počela dosta tvrdo. Malo prilika, malo izglednih šansi na obe strane.

Prvo veliko uzbuđenje koje se i završilo golom domaće ekipe desilo se u 30. minuti kada je jednu školsku akciju završio Mario Ćuže.

Na odmor se otišlo tim rezultatom.

Početak drugog poluvremena izgledao poprilično jednako onome što smo vidjeli u prvih 45 minuta. Pokuša je Vinko Marinović da razdrma svoje pulene, ali nije mnogo toga palilo. Zrinjski je dobro ”zaključao” loptu te nije puno toga prepuštao gostima iz Banjaluke.

Dosta su domaćini umrtvili igru, kao da su bili zadovoljni ovom minimalnom prednošću.

Drugi dio igre je produžen za četiri minute, ali nije bilo velikih iznenađenja te je jedini gol na ovoj utakmici viđen u u 30. minuti prvog poluvremena.

Revanš utakmica je na programu 22. maja na ”Gradskom stadionu” u Banjaluci, a ovim minimalnim porazom Borac svakako ima čemu da se nada, prenose Nezavisne.

Oznake: FK Borac