Sport 29.11.2018.

KUP BIH Rukometaši Borca savladali Konjuh

Rukometaši Borca m:tel savladali su sinoć, u dvorani Borik, ekipu Konjuha iz Živinica, 33:29, u prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH.

Bolje su utakmicu otvorili izabranici Mirka Milića i sve do osmog imali prednost, da bi tada gosti izjednačili na 5:5. Brzom igrom i golovima iz kontra napada Banjalučani u naredna dva minuta prave seriju 3-0 i ponovo vode, 8:5.

Rukometaši Konjuha koriste isključenje Stefana Miljkovića i u 13. minutu ponovo izjednačavaju rezultat, 8:8. Odmah uzvraćaju “crveno-plavi” i ponovo prelaze u prednost koju su zadržali sve do kraja prvog poluvremena, koje je završeno rezultatom 18:15.

U nastavku smo vidjeli na momente nervoznu igru i zbog velikog broja tehničkih grešaka, uz nekoliko neiskorištenih sedmeraca, rukometaši Borca m:tel nisu uspjeli napraviti veću razliku od pet golova. U 53. minutu gosti iz Živinica prilaze na samo dva gola zaostatka, što je bio znak Mirku Mikiću da zatraži minut odmora, nakon kojeg Dejan Unčanin postiže pogodak za 28:25. Do kraja susreta “crveno-plavi” uspjeli su povećati prednost i zasluženo slaviti, 33:29.

Prvi strijelac meča bio je kapiten Borca m:tel, Đorđe Ćelić, sa devet golova, dok su na drugoj strani Marčeta i Husić postigli po osam pogodaka.

Revanš utakmica na programu je za sedam dana u Živinicama.