Sport 10.06.2021.

KUP GRADA: Trofej Željezničaru iz Predgrađa, savladali Borac u finalu

Kao i u posljednjem odigranom finalu Kupa Grada Banjaluke 2019. godine, i ove godine na Spasovdan, banjalučku krsnu slavu, za trofej su se borili Borac i Željezničar Sport tim, a pobjedu su kao i prije dvije godine izvojevali fudbaleri sa banjalučkog “Predgrađa”.

BORAC – ŽELJEZNIČAR SPORT TIM 1:2 (0:0)

Bio je to treći osvojeni pehar za ekipu sa “Predgrađa”, koja je do večeras dva puta podizala trofej 2006. i 2019. godine, dok je tim sa Gradskog stadiona, koji je ubjedljivo najtrofejniji u ovom takmičenju ostao na brojci od 10 osvojenih, piše mondo.ba.

Poslije tvrdog prvog poluvremena u kojem nije bili pogodaka, izabranici Marka Maksimovića su stekli prednost i to u 50. minutu kada je mrežu Želje pogodio mladi Amar Cerić, ali su gosti uspjeli da izjednače samo osam minuta kasnije.

Stefan Kerezović prevario je golmana Borca za izjednačenje, da bi potpuni preokret uslijedio u 72. minutu kada je Želju u vođstvo doveo Đorđe Janković za kako se ispostavilo na kraju konačnih 1:2.

Finalni dvoboj odigran je pred oko 1.000 gledalaca na Gradskom stadionu, a obje ekipe su igrale sa svojim juniorskim timovima.

Do finala, Borac je stigao “petardom” na Čairama protiv BSK-a (1:5), dok je Željo, koji je danas ostao bez dugogodišnjeg trenera Zorana Ćurguza (preuzeo dobojsku Slogu) u polufinalu bio bolji od ekipše Lauša (2:3).

Ulaz na Gradski stadion bio je slobodan, ali su na nekoliko mjesta bile postavljene kutije za prikupljanje finansijske pomoći za liječenje našeg sugrađanina Slobodana Kesića, koji je izgubio vid.

Inače, Slobodan je poznat u ulozi maskote “Borka” svih klubova iz Borčeve porodice.