Sport 27.10.2021.

KUP HRVATSKE: Navijači zagrebačkog Dinama pjevali o NDH i klanju tokom meča sa srpskim klubom

Navijači zagrebačkog Dinama na utakmici Kupa protiv BSK-a u Bijelom Brdu napravili su skandal nakon pjevanja pjesama posvećenih ustaškoj Nezavisnoj Državi Hrvatskoj.

Dinamo je pomalo neočekivano imao dosta problema na utakmici protiv BSK-a, ali je na kraju rezultatom 3:2 slavio u Bijelom Brdu. Prvi pogodak na utakmici već u drugoj minuti postigao je bh. reprezentativac Amer Gojak.

No, tokom cijelog meča bilo je “vatreno” na tribinama gdje su gostujući Bad Blue Boysi pjevali nekoliko sramotnih pjesama posvećenih ustaškoj NDH, prenose hrvatski mediji.

“Hrvatska mati me rodila, hrvatska zemlja othranila, Hrvat sam bio i Hrvat ću biti, živjela NDH”, pjevali su Boysi na samom otvaranju utakmice.

U drugom poluvremenu su pjevali još skandaloznije pjesme, pa su tako poručili “Oj, hrvatska mati, Srbe ćemo klati”, piše Index.hr.

Ono što je bitno za naglasiti, jeste da je Bijelo Brdo selo koje se nalazi nadomak Osijeka i tu žive pretežno stanovnici srpske nacionalnosti.

Oznake: Dinamo