Sport 08.09.2016.

Kup RS: Borac se provukao kroz Donju Slatinu

Banjalučani teškom mukom, na penale, savladali drugoligaša Srpske, u okviru šesnaestine finala Kupa RS!

Prava goleada u komšijskom derbiju Željezničara i Krupe pripala gostima. Veliki preokret i iznenađenje u Dobrljinu kod Novog Grada, javlja Mondo.

Teškom mukom fudbaleri banjalučkog Borca izborili su plasman u osminu finala Kupa Republike Srpske.

Tim Vlade Jagodića konačno je, u trećem pokušaju ove sezone, zatresao mrežu rivala u gostima, ali ni ovaj put to nije uspio da uradi iz igre. Naime, drugoligaš Srpske Mladost povela je golom Miloša Ilića sa “bijele tačke” u 6. minutu, a samo dva minuta kasnije Ivan Delić, takođe iz kaznenog udarca, izjednačio je na 1:1. Do kraja se mreže nisu tresle, pa su oba tima ponovo morala na “kreč”. Srećniji i spretniji bili su gosti i slavili 5:4.

Prava goleada i veliki preokret viđeni su u predgrađu Banjaluke, gdje su snage odmjerili Željezničar i Krupa. Iako su domaći imali prednost na poluvremenu 2:1, fudbaleri premijerligaša u nastavku su “dodali gas” i stigli do pobjede 3:5.

Veliko iznenađenje viđeno je u Dobrljinu nadomak Novog Grada. Iako je prvoligaš Tekstilac Kort iz Dervente imao tri gola prednosti, ratoborni domaćini, koji nastupaju u Područnoj ligi Prijedor (četvrti rang u RS), četiri puta uspjeli su da matiraju golmana Dervenćana i rezultatom 4:3 izborili mjesto među 16 najboljih ekipa u najmasovnijem takmičenju Srpske.

Osam pogodaka viđeno je i u Velikoj Obarskoj, gdje je domaća Mladost deklasirala Drinu HE iz Višegrada 7:1.