Sport 02.06.2018.

KUP RS Pehar otišao na Gradski stadion u Banjaluku

ČITANJE: 1 minuta

ŽFK Banjaluka pobjedila je u finalu ŽFK Radnik Bumerang sa 7:6 i osvojila Kup Republike Srpske.

U regularnom dijelu utakmice je bilo 1:1, a  susret je odlučen penalima.

Povele su fudbalerke iz Semberije  u 10. minuti golom Valentine  Šakotić, najbolje fudbalerke Premijer lige BiH u tek završenoj sezoni a izjednačila je Sumeja Bektaš u 56. minutu.

Finalna utakmica odigrana je u prelijepom ambijentu pred oko 700. gledalaca u SC” Siniša Peulić” u Prnjavoru.

U fan zoni gledaoci su pored fudbala uživali u piću i hrani, a mnogi su otišli kući i sa nagradama brojnih sponzora ženskog finala Kupa Republike Srpske.

Zlatne medalje i pobjednički pehar ŽFK Banjaluka uručio je predsjednik FSRS Mile Kovačević. Srebrne medalje poraženoj ekipi predao je Rodoljub Oljač , član Izvršnog odbora FSRS.