Sport 23.03.2023.

KUP SRPSKE: Borac u četvrtfinalu, savladao Sutjesku u Foči nakon penala

Borac se plasirao u četvrtfinale fudbalskog Kupa Republike Srpske nakon što je boljim izvođenjem penala savladao Sutjesku 8:7 u Foči. Meč je inače nakon 90 minuta završen neriješeno 1:1.

Sutjeska je povela na startu drugog dijela. Nakon kornera , lopta se odbila do Bojana Mihailovića koji je poslao u mrežu.

Borac je izjednačio u 67.minutu. Jovo Lukić je u drugom pokušaju uspio da savlada Miloša Pajevića.

Rezultat se zatim nije mijenjao pa se pristupilo izvoženju penala gdje su Banjalučani bili uspješniji a odlučio je udarac Milijana Kovačevića. Borac je tako prekinuo niz od sedam mečeva bez pobjede prilikom izvođenja penala.

Ovaj meč je imao i humanitarni karakter i prihod ide za izgradnju spomenika borcima Vojske Republike Srpske.

U četvrtfinalu Kupa Republike Srpske ekipa će igrati protiv Slavije u Istočnom Sarajevu, prenosi Glas Srpske.

Oznake: FK Borac