Sport 08.09.2023.

KVALIFIKACIJE ZA EP: Reprezentacija BiH uz mnogo napora pobijedila Lihtenštajn

ČITANJE: 1 minuta

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je pobijedila Lihtenštajn rezultatom 2:1 na stadionu Bilino polje, u sklopu 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Reprezentacija BiH je povela već u 3. minuti. Loše izbačena lopta defanzivaca Lihtenštajna dolazi do Nemanje Bilbije koji asistira za Edina Džeku, a kapitenu ostaje samo da zatrese mrežu, što on i čini.

Petnaest minuta kasnije ponovo ista kombinacija, Bilbija-Džeko, ali ovog puta je defanzivac gostiju Simon Ličinger (Luchinger) loše reagovao i spetljanom reakcijom loptu poslao u svoju mrežu.

Igrala se 21. minuta kada je viđen najljepši gol na utakmici, na štetu naših reprezentativaca završio je u našoj mreži.

Poslije jedne izbijene lopte nakon kornera, Sandro Volfinger (Wolfinger) ju je zahvatio volejom, ne dopustivši joj prije toga da padne na zemlju, te pravom raketom zakucao u mrežu sa nekih 20 metara.

U drugom poluvremenu naši reprezentativci su izgledali poprilično iznervirano i to ih je kočilo da naprave ozbilnje prilike.

Noa Bek (Beck) je prvi ozbiljno zaprijetio u drugih 45 minuta, nakon što je šutirao sa 25 metara, ali je lopta išla po sredini gola i uspio je to Šehić zaustaviti.

Naši reprezentativci nisu napravili niti jednu pravu priliku u drugom dijelu igre i trebali bi biti sretni što su igrali protiv Lihtenštajna.

Najbolju priliku, među tim polupokušajima, imao je Edin Džeko pred sami kraj poslije kornera, ali su to izblokirali defanzivci Lihtenštajna.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je pobjedom protiv Lihtenštajna došla na diobu od šest bodova poslije pet odigranih kola.

Narednu utakmicu igraju protiv Islanda u ponedjeljak, 11. septembra, prenosi Avaz.