Sport 12.10.2021.

KVALIFIKACIJE ZA SP: Srbija savladala Azerbejdžan, obezbijedila baraž

ČITANJE: 2 minute

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedom protiv Azerbejdžana na stadionu “Rajko Mitić” 3:1 obezbedila je mesto u baražu za odlazak na Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru. Dvostruki strelac bio je Dušan Vlahović.

Selekcija Portugala je pred svojim navijačima deklasirala Luksemburg sa 5:0, prenosi Sport klub.

Selekcija Dragana Stojkovića Piksija zadržala je prvo mesto sa 17 bodova, jedan manje, ali i meč manje, ima Portugal, koji će 11. novembra gostovati Republici Irskoj u Dablinu.

Orlovi kvalifikacioni ciklus završavaju 14. novembra duelom sa Portugalom u Lisabonu i ukoliko Kristijano Ronaldo i drugovi slave ili odigraju nerešeno na Ostrvu, biće im neophodan trijumf za prvo mesto i direktan plasman na Mondijal.

Srbije je dominirala, mogla je do vrha da napuni mrežu gostiju, ali na golu Azerbejdžana blistao je neverovatni Šahrudin Magomedalijev.

Orlovi su imali čak 22 udaraca ka golu rivala, osam u okvir, dok su Azeri iz jedinog udarac u okvir gola postigli pogodak.

Domaća selekcija je posle tri šanse i dve pogođene stative i nerealizovane prilike za goste, povela u 30. minutu pogotkom Dušana Vlahovića iz jedanaesterca. Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj upravo nad mladim napadačem Fiorentine, koji je preuzeo odgovornost i sigurnim udarcem doneo prednost svom timu.

Nastavila je Stojkovićeva ekipa da napada, čak je postigla i drugi pogodak koji je poništen zbog ofsajda, ali na odmor je otišlo sa rezultatom 1:1. Golman Predrag Rajković je u drugom minutu nadoknade napravio katastrofalnu grešku koju je iskoristio Emin Mahmudov.

Sergej Milinković-Savić je u 52. minutu pogodio prečku, a samo nekoliko trenutaka kasnije Vlahović je po drugi put matirao golmana Azerbejdžana. Snažni fudbaler je bio na pravo mestu posle snažnog udarca Darka Lazovića i odbrane Magomedalijeva i iz neposredne blizine postigao je četvrti pogodak u sedmom meču kvalifikacija.

Domaći tim je nastavio sa napadima, bilo je nekoliko dobrih šansi, ali kamen sa srca navijačima Srbije pao je u 83. minutu kada je rezervista Dušan Tadić sa bele tačke postavio konačnih 3:1.

Portugal je bio ubedljiv protiv Luksemburga, uz tri pogotka Kristijana Ronalda. Prva dva gola Ronaldo je postigao iz penala u 8. i 13. minutu, treći u 87. minutu, a strelci su bili još Bruno Fernandeš u 18. i Paljinja u 69. minutu.