Sport 07.07.2022.

LALATOVIĆEV DEBI: Borac savladao Farane u Modriči, dva gola prednosti za revanš

Fudbaleri Borca ostvarili su pobjedu nad ekipom B36 Torshavn 2:0 u prvom meču kvalifikacija za Ligu konferencija i tako je trener Nenad Lalatović ostvario trijumf na zvaničnom debiju na klupi Banjalučana.

Banjalučani su ostvarili cilj da ostvare pobjedu bez primljenog gola i mogu mirno da idu na revanš. Trijumf Banjalučanima su donijele novajlije Benjamin Tatar i Nedeljko Piščević.

Fudbaleri Borca su bili puno bolji rival u prvom dijelu kada su propustili nekoliko prilika. Piščević je pogodio stativu u 21.minuti, zatim je šansu u nastavku imao i Jovo Lukić. Nakon toga nastavio se pritisak domaćih koji je krunisan golom.

Benjamin Tatar je u 37.minuti sjajno reagovao u šesnaestercu i poslao loptu u mrežu rivala nakon velike gužve, te je postigao prvenac za banjalučki tim.

U drugom dijelu Borac je opet krenuo agresivnije a dobre šanse nisu realizovali Aleksandar Vojnović nakon kornera, a zatim su pokušali i Dejan Meleg kao i Benjamin Tatar.

Gosti su se oslobodili pritiska sredinom drugog dijela pa su stvorili dvije dobre prilike ali na sreću Banjalučana Nilsen nije bio precizan. posebno je imao dobru priliku u 82.minuti kada je poslao loptu pored gola.

U 83.minuti Aleksandar Subić je odlično ubaci,o na pravom mjestu je bio Nedeljko Piščević koji je poslao u mrežu za veliko slavlje domaćih navijača i sigurnu prednost.

Gosti su još jednom zaprijetili u finišu, ali nisu došli do željenog gola.

Revanš je za sedam dana na Farskim ostrvima, prenosi Srpskainfo.

Oznake: FK Borac