Sport 15.12.2022.

Lana Pudar osvojila peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Melbournu

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je peto mjesto u utrci na 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Melburnu.

Šesnaestogodišnja Mostarka je u finalu ostvarila vrijeme 2:05.23, piše Avaz.

Prethodno je u kvalifikacijama bila treća u u svojoj grupi s vremenom 2:05.87, što je bilo osmo vrijeme kvalifikacija.

Zlato je osvojila Amerikanka Dakota Luter (Luther – 2:03.37), srebrena je bila njena sunarodnjakinja Hali Flikinger (Flickinger – 2:03.78), dok je bronzu osvojila Elizabet Dekers (Elisabeth Dekkers – 2:03.94) iz Australije.

Nastup na SP-u Pudar će završiti u utrci na 100 metara delfin. Kvalifikacije u ovoj disciplini su u noći s petka na subotu u 2:08 sati, polufinalne utrke na programu su 10:11 i 10:16 sati, dok će se finale održati u nedjelju u 9:35 sati.