Sport 14.05.2022.

LEOTAR IZBORIO OPSTANAK: Rudar poražen u Trebinju

ČITANJE: 1 minuta

Leotar je pobjedom nad Rudar Prijedorom 2:0 obezbijedio opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Trebinjski tim je do trijumfa došao boljom igrom u nastavku koju je krunisao Nikola Dujaković golovima u 76. minuti, te Mario Krstovski u 90. minuti iz penala, prenosi Srpskainfo.

Trebinjci su djelovali puno konkretnije u uvodnim minutama, a Todorović je u 10. minuti pogodio prečku sjajnim udarcem sa 17 metara. Rudar je šansu tražio u kontranapadima, a najbolju priliku za goste imao je Mandić, koji je sam istrčao ispred Puletića, ali je poslao loptu iznad gola Leotara.

U nastavku je sjajnu akciju domaćih krunisao Nikola Dujaković u 76.minuti. Nakon dodavanja se našao u dobrom poziciji i pogodio mrežu gostiju.

Zatim je sudija Elvis Mujić u sudijskoj nadoknadi svirao penal nakon duela Pekija i Spajić. Udarac Dujakovića je prvo odbranio golman gostiju Nemanja Šćekić, ali je sudija svirao da je izašao sa linije pa je on ponovljen.

Mario Krstovski je bio siguran za 2:0.