Sport 17.02.2023.

LIGA KONFERENCIJA: Partizan kao gost savladao Šerif, sa igračem manje

Fudbaleri Partizana savladali su u četvrtak uveče kao gosti moldavski Šerif sa 1:0 u prvom meču šesnaestine finala Lige konferencija.

Beograđani su trijumfovali golom Rikarda Gomeša u 45. minutu u meču u kome su se veći dio igre branili, u drugom poluvremenu sa desetoricom poslije isključenja Vujačića.

Možda je sa previše opreza i respekta Partizan i ušao u ovaj meč što se vidjelo na startu kada su domaćini dominirali i ređali napade pred golom Popovića. Crno-bijeli su se u prvih pola sata uglavnom branili, a prvi konkretan šut uputio je Gomeš tek u 41. minutu.

Do tada je Šerif mogao da vodi sa 2:0, ali su prečka i golman Popović u 22. minutu zaustavili udarce Tapsobe i Ativmena, dok se sjajni golman crno-belih istakao i u 36. minutu kada je šutirao Marokanac Talal, inače, kapiten moldavskog šampiona.

Partizan je do vodećeg gola stigao u smiraj prvog poluvremena. Pogrešili su domaći na sredini, Menig je povukao kontranapad, ostavio loptu za Rikarda, koji je na sjajan način riješio situaciju pred golom rivala.

Zakačila je lopta i domaćeg fudbalera Garanangu, taman da postane neodbranjiva za golmana Kovala. Bila je to ona akcija koju su čekali crno-bijeli.

Očekivalo se da Partizan mirnije uđe u nastavak, ali je već u 47. minutu Popović opet spasavao mrežu posle šuta Tapsobe. Međutim, u nastavku akcije Vujačić je nespretno i bespotrebno „pokupio“ na sredini terena kapitena Šerifa Talala, a njemački arbitar Osmers prvobitnu odluku o žutom kartonu na imetrvenciju iz VAR sobe preinačio u isključenje.

Crno-bijeli su se, naravno, povukli na svoju polovinu sa desetoricom, Menig je u 60. minutu uputio posljednji šut na utakmici kad je Partizan u pitanju, a Gordan Petrić umesto Belića nešto ranije na teren poslao mladog štopera Mihajla Ilića (19) koji je debitovao na velikoj sceni.

Šerif je u posljednjih pola sata krenuo u ofanzivu, kombinovali su često na polovini crno-bijelih, trener Italijan je pokušao izmjenama da pronađe pravi ritam, ali su domaćini samo jednom konkretno zaprijetili preko Mumunija koji je glavom šutirao neprecizno u 65. minutu.

Sve ostalo bili su jalovi napadi i centaršutevi koji su završavali u rukama najboljeg pojedinca među crno-bijelima golmana Popovića ili na glavi defanzivaca Partizana koji su se sjajno branili.

Oznake: FK Partizan