Sport 20.07.2023.

LIGA KONFERENCIJA: Željezničar pobjedom nad Dinamom iz Minska izborio narednu rundu

U Azerbejdžanu je odigran uzvratni susret između Dinama iz Minska i Željezničara, a meč je završen pobjedom Plavih 1:2 te su izborili prolazak u narednu fazu Konferencijske lige.

Prvih 10 minuta meča proteklo je u početnom ispitivanju snaga. Plavi su domaćima prepustili posjed, a prvu ozbiljniju priliku na meču imali su gosti. Galić je uputio sjajan centaršut, Krpić glavom šutirao, ali Politevich izbacuje u korner.

U 19. minuti prilika za Dinamo. Zaprijetio je Bykov udarcem sa distance, ali lopta odlazi pored gola. Nešto kasnije šutira Rustemović nakon veoma dobre akcije tima sa Grbavice, ali lopta odlazi preko gola Lapoukova. U 34. minuti sjajna prilika za Želju. Rustemović izveo sjajan korner, Krpić odigrao povratnu loptu za Drinu, ali ispred njega čisti Sachvko i izbacuje loptu u korner. u finišu prvog dijela Plavi stižu u vodstvo.

Jašarević sjajno prošao po strani, Mekić uputio loptu u sredinu, a defanzivac Sachivko pogodio vlastitu mrežu.

Na početku drugog dijela prvi prijete domaći. Svriepa šutirao nakon loše intervencije Drine, ipak udarac je blokirao Kosorić i izbacio loptu u korner. Nakon toga dva puta je prijetio Bakhar, ali oba puta je bio neprecizan.

U 51. minuti velika prilika za Želju. Amoah je istrčao sjajnu kontru, izašao sam na golmana Dinama, ali šutirao veoma loše i Lapoukhov je bez većih problema odbranio udarac.

Deset minuta kasnije Dinamo dolazi do poravnanja. Mulalić je u kaznenom prostoru oborio fudbalera domaćeg tima. Siguran realizator sa penala bio je Sedko i poravnao rezultat na 1:1. Nakon toga velika ofanziva domaćeg tima. Morozov je još jednom zaprijetio sa nekih 20 metara od gola, ali lopta odlazi preko prečke.

U 78. minuti brza kontra Plavih. Amoah je uposlio Jašarevića koji prolazi po lijevoj strani i ubacuje loptu u kazneni prostor, Krpić sjajno šutira i dovodi Želju u prednost od 1:2.

U finišu susreta velika šansa za Dinamo, ali Mulalić se iskupio za grešku kod penala. Šutirao je Sedko silovito, lopta išla u rašlje, ali je golman Ajdin Mulalić sjajno intervenisao.

Željezničar je izborio prolazak u 2. pretkolo Konferencijske lige gdje će snage odmjeriti protiv Nefčija iz Azerbejdžana, prenosi N1.