Sport 23.09.2022.

LIGA NACIJA: BiH savladala Crnu Goru, plasirala se u baraž za EURO

Fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine savladala je večeras Crnu Goru u duelu 5. kola lige B grupe 3 Lige nacija na stadionu “Bilino Polje” u Zenici i plasirala se tako u elitnu ligu A naredne sezone.

Gol za pobjedu koja je „zmajevima“ kolo prije kraja donijela sigurno prvo mjesto postigao je Ermedin Demirović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Isti igrača mrežu Crnogoraca zatresao je i u 31. minuti, ali je glavni sudija nakon konsultacija sa VAR sobom poništio gol zbog ofsajda.

Fudbaleri BiH su ovom pobjedom ostvarila plasman u ligu A, baraž za EURO, te drugi šešir uoči žrijeba kvalifikacija za EURO.

Utakmicu posljednjeg kola Lige nacija bh. tim igra u ponedjeljak u gostima kod Rumunije, ali bez većeg rezultatskog značaja.

Finska je večeras na svom terenu remizirala protiv Rumunije rezultatom 1:1 pa tabela grupe 3 izgleda ovako: BiH 11, Crna Gora 7, Finska 5 i Rumunija 4 boda, prenose Nezavisne.

Oznake: Liga nacija