Sport 07.11.2023.

LIGA ŠAMPIONA: Crvena zvezda na Marakani poražena od Lajpciga

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od njemačkog Lajpciga sa 2-1, u meču četvrtog kola grupe G Lige šampiona.

Pred više od 40.000 gledalaca na stadionu Rajko Mitić Zvezda je skupo “platila greške” i propustila priliku za bolji rezultat.

Strelci za njemački tim bili su Ćavi Simons u osmom minutu, na identičan način kao u Lajpcigu i Lois Openda u 77. minutu.

Pogodak za crveno-bele bio je autogol Benjamina Henriksa u 81. minutu.

Zvezda je prije drugog primljenog gola imala sjajnu šansu za izjednačenje prelo Pitera Olanjinke, ali su i Njemci prethodno imali stativu poslije udarca Benjamina Šeška.

U drugom meču grupe Mančester Siti ubjedljivo je savladao Jang Bojs 3:0, uz dva gola Erlinga Halanda i jedan Fila Fodena.

Siti vodi na tabeli sa maksimalnih 12 bodova, Lajpcig ima devet a Zvezda i Jang Bojs po jedan.

Tako su Siti i Lajpcig obezbjedili plasman u osminu finala, dok će se Zvezda i Jang Bojs boriti za treće mjesto i nastavak takmičenja u Ligi Evrope.

U narednom kolu, 28. novembra, sastaju se Siti – Lajpcig i Jang Bojs – Crvena zvezda, prenosi Glas Srpske.

Na tribinama je bio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić sa navijačkim šalom oko vrata.