Sport 25.10.2023.

LIGA ŠAMPIONA: Lajpcig savladao Crvenu zvezdu

Fudbaleri Crvene zvede poraženi su u Lajpcigu od istoimene ekipe rezultatom 1:3 (1:0) u okviru trećeg kola grupe G Lige šampiona.

Strijelci pogodaka za RB Lajpcig bili su David Raum u 12, Ćavi Simons u 59. i Dani Olmo u 84. minuti susreta, dok je jedini gol za “crveno-bele” djelo Marka Stamenića u 70. minuti susreta.

Gledali smo dosta otvorenu utakmicu sa velikim brojem udaraca prema golu. Zvezda ih je imala 17, a domaćin deset više.

U drugom susretu grupe G, fudbaleri Mančester sitija savladalo su kao gosti ekipu Јang Bojsa rezultatom 1:3.

U narednom kolu Lige šampiona, fudbaleri Crvene zvezde 7. novembra od 21 čas dočekuju ekipu RD Lajpciga na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu, dok drugi par u istoj grupi čine Mančester siti-Јang Bojs, u istom terminu, prenosi RTRS.