Sport 24.04.2017.

Liga za prvaka RS: FK Borac bolji od Kozare

Fudbaleri Borca pobedili su danas Kozaru rezultatom 3:2 u poslednjoj utakmici 1. kola Lige za prvaka RS.

Banjalučani su poveli golom Petra Kunića u 25 minutu št je bio rezultat prvog dela. U 54 minutu izjednačio je Popović. Na novi gol Borca čekalo se do 72 minuta kada je pogodio Zekanović, a samo četiri minute usledilo je novo izjednačenje u režiji Škorića. Konačan rezultat postavio je rezervista Kukić koji je svojim golom u 88. Minutu Banjalučanima doneo nova tri boda.

Prva liga RS, Liga za prvaka, rezultati 1. kola: Tekstilac – Podrinje 0:1 (0:0), Drina – Rudar 2:1 (1:0), Borac (Banjaluka) – Kozara 3:2

Plasman: Borac 58, Podrinje 43, Rudar 41, Drina 36, Tekstilac 32, Kozara 30.

Liga za opstanak, rezultati 1. kola: Borac (Šamac) – Sutjeska 0:3 (0:2), Zvijezda 09 – Sloga 0:2 (0:0), Sloboda – Slavija (odgođeno zbog snega, igra se 3. maja).

Plasman: Sloga 29, Zvijezda 09 29, Sloboda 26 (-1), Sutjeska 24, Slavija 23 (-1), Borac 10.