Sport 23.06.2024.

Mađarska golom u desetom minutu nadokande izbacila Škotsku sa Eura

Fudbaleri Mađarske savladali su Škotsku rezultatom 1:0 u meču treće runde grupe A Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Nakon sto minuta fudbala, Mađari su golom u dubokoj nadoknadi nakon kontre uspjeli da dođu do prvih bodova i zadrže šansu za plasman u osminu finala.

Gol je u 100. minutu postigao Čobot.

Od početka je Marko Rosi prepustio loptu Škotima, znajući da im igra po zemlji nije najjača strana. Nisu Škoti uspijevali da priprijete ni iz prekida, te za 45 minuta nisu uspjeli da upute nijedan udarac ka golu rivala.

Sa drug strane Mađarska je imala nekoliko prilika nakon kontri ili prekida, a najbolju je propustio Orban u 40. minutu, pogodivši prečku sa samo nekoliko metara nakon centaršuta Soboslaja.