Sport 29.03.2022.

MAKEDONCI BEZ SP: Nisu uspjeli da ponove senzaciju, poraženi od Portugalije

Severna Makedonija nije uspela da ponovi senzaciju, kakva je bila nedavna pobeda nad Italijom, i da se plasira na Svetsko prvenstvo u Kataru.

Reprezentacija Portugala savladala je Severnu Makedoniju rezultatom 2:0 i tako obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo u Katar.

Heroj utakmice bio je Bruno Fernandes koji je sa dva gola slomio otpor žilavih Makedonaca.

Prvo je u 32. minutu posle sjajne asitencije Ronalda lepim udarcem po zemlji doneo prednost svom timu.

Drugi gol je bio posledica fenomenalne kontre domaće ekipe. Pepe je sjajnim startom zaustavio opasan napad Makedonije i poslao je Žoti po levoj strani koji prelepim dodavanjem iza leđa odbrane poslao ka Fernandesu.

On je zakucao u mrežu za erupciju oduševljenja.

Portugal će u Kataru biti nosilac u prvom šeširu.

Istim rezultatom je u drugom meču Poljska pobedila Švedsku. Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a onda je oboren Kuluševski na startu drugog poluvremena i dosuđen je penal za domaće.