Sport 16.09.2018.

MARATON Đanesi pobijedio Berloka poslije tri i po sata i osvojio Srpska open

ČITANJE: 3 minute
Ovogodišnji pobjednik banjalučkog čelendžer turnira je Italijan Alesandro Đanesi. On je u finalu poslije tri i po sata velike borbe pobijedio Karlosa Berloka rezultatom 6:7, 6:4, 6:4.

Pred prepunin tribinama centralnog terena TK “Mladost” zatvoreno je ovogodišnje izdanje Srpska opena. U finalnom meču publika je mogla da uživa u fantastičnom meču Italijana i Argentinca, a kvalitet tenisa i borba oba tenisera bili su dostojni mečeva turnira jače serije. Mnogo preokreta, nervoze i  sjajnih poteza obilježili su ovogodišnje finale Srpska opena.

Poraženi Berlok je dobio ček na 7.200 evra i 60 ATP bodova, dok je osvajač turnira pored 100 bodova zaradio ček na 12.250 evra.

Oba tenisera su pohvalili organizatore, za koje su rekli da su turnir podigli na visok nivo i da će se sigurno vratiti u grad na Vrbasu.

TOK MEČA:

Oba tenisera su plasman u finale izborili ubjedljivim pobjedama u polufinalnim mečevima što je bila odlična uvertira i garancija da će publika uživati u posljednjem meču turnira.

Mlađi teniser u ovom duelu, Italijan Đanesi ušao je nešto bolje u meč, pa je poslije ubjedljivog prvog gema odmah u drugom gemu došao do brejka prednosti. Vidjelo se da iskusni Berlok igra sve bolje kako meč odmiče i bolju igru kruniše brejkom u 5. gemu do kojeg je došao nakon zaostatka od 40:15, a sigurnim servisom došao je do izjednačenja – 3:3.

Nakon povratka, Italijan je djelovao dekoncetrisano, a udarci Berloka su bili sve bolji i jači, pa tako dolazi do novog brejka koji je sigurnom igrom potvrdio, pa je Đanesi servirao za ostanak u meču. Đanesi je bio siguran na svoj servis gem, pa je Berlok servirao za set.

U 10. gemu viđena je velika borba, jer je Italijan počeo da igra bolje i hrabrije. Spasio je četiri set lopte, a onda realizovao prvu brejk šansu za nastavak neizvjesnog seta.

Do kraja oba tenisera uzimaju svoje servis gemove i meč odlazi u taj brejk. Kao i čitav set, taj brejk je bio prepun preokreta i velike borbe, ali kao pobjednik ovog seta izlazi iskusni Karlos Berlok koji taj brejk dobija rezultatom 8:6 za vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu Italijan je zaigrao bolje, došao je prvi do brejka, ali ga nije potvrdio.

Pri rezultatu 4:4 na svoj servis, Berlok pravi dvije duple servis greške i poklanja tri brejk lopte Đanesiju, koji je iskoristio taj poklon i osvojio brejk koji je potvrdio svojim servisom za izjednačenje u setovima.

Treći set je nastavljen u istom ritmu, a Italijan u ranoj fazi dolazi do brejka prednosti. Karlos Berlok nije predavao, propustio je mnogo brejk prilika za koje će se na kraju ispostaviti kao kobne.

U posljednjem servis gemu, Đanesi je odigrao nekoliko spektakularnih poena i došao do dvije meč, a forhend paralelom koristi drugu meč loptu.

Đanesi je uspio da sačuva sve svoje servise i brejk sa početka seta bio mu je dovoljan za titulu u Banjaluci. Đanesi je postao prvi Italijan koji je došao do titule u Banjaluci, a prvi igrač koji je osvojio turnir pod imenom Srpska open.