Sport 30.01.2016.

Marej pred novo finale sa Novakom: Nadam se da ovoga puta rezultat može da bude drugačiji

Djokovic Marej
Pet finala u Melburnu je veliko dostignuće. To mi niko ne može oduzeti. Moram da budem ponosan na to. Nije važno šta se dogodilo u prošlosti, važno je šta će se desiti u nedjelju – rekao je Britanac.

Britanski teniser Endi Marej izjavio je da je ponosan na svojih pet plasmana u finale Otvorenog prvenstva Australije i da će u borbi za trofej protiv prvog igrača sveta Novaka Đokovića morati da odigra najbolje što zna kako bi pobjedio.

Drugi teniser svijeta Marej plasirao se u finale prvog grend slem turnira u sezoni, pošto je u pet setova pobjedio Kanađanina Miloša Raonića, 4:6, 7:5, 6:7, 6:4, 6:2.

– Pet finala u Melburnu je veliko dostignuće. To mi niko ne može oduzeti. Moram da budem ponosan na to. Nije važno šta se dogodilo u prošlosti, važno je šta će se desiti u nedjelju – rekao je Marej.

To je peto finale za Mareja u Melburnu, a izgubio je prethodna četiri, tri od Đokovića, a jedno od Rodžera Federera. Prošle godine Đoković je pobjedio Mareja u četiri seta.

Đoković je do finala stigao pobjedom nad Rodžerom Federerom u četiri seta i igraće u svom šestom finalu za šestu titulu u Melburnu.

– On voli da igra na ovom terenu, mnogo puta smo igrali u Melburnu. Nadam se da ovoga puta rezultat može da bude drugačiji – rekao je Marej.

Britanski teniser je prije početka turnira rekao da u svakom trenutku može da se povuče ako ga pozovu od kuće, pošto bi njegova supruga Kim Sirs trebalo da se porodi. Termin je u februaru.

Raonić je u trećem setu današnjeg meča imao problem sa butnim mišićem, tražio je pomoć ljekara, a u četvrtom setu i pomoć terapeuta.

– Nisam mogao da doskočim kod servisa, nisam mogao da promjenim pravac kretanja. Srce mi se slamalo, najverovatnije kao nikada do sada na terenu – rekao je Raonić.

Đoković će u nedjelju od 9.30 igrati za svoju šestu titulu na Australijan openu, čime bi se izjednačio sa legendarnim Rojom Emersonom, a Marej će igrati za prvu. Srpski teniser je do sada osvojio 10 grend slem titula, a Britanac dvije, oba puta slavio je protiv Đokovića, 2012. na Ju Es openu i godinu dana kasnije na Vimbldonu.

– Moram dobro da se držim plana igre, koncentracija ne smije da mi pada i moram da igram najbolje što znam -rekao je Marej koji ima devet pobjeda u 30 duela sa Đokovićem.