Sport 03.12.2022.

Argentina ide u četvrtfinale, sa 2:1 savladala Australiju

ČITANJE: 1 minuta

Argentina je pobijedila u večerašnjoj utakmici Australiju rezultatom 2:1 i u četvrtfinalu SP u Kataru igraće protiv Holandije.

90+3’ Lautaro Martinez ponovo propustio pogoditi “jedan na jedan” situaciju.

86’ – Argentina prinuđena da zadržava vrijeme i brani se protiv Australije. Od “gotovog” su napravili veresiju.

76’ –  Australija je smanjila rezultat golom Goodwina s distance. Pogodila je lopta Molinu.

57’ – Julian Alvarez postiže gol nakon nevjerovatne greške Matta Ryana. Napadač Cityja oduzeo je golmanu loptu i pogodio u praznu mrežu.

53’ – Dva puta u nastavku utakmice poigrava se odbrana Argentine i golman Martinez, ali to Australijanci nisu kaznili.

-Kraj prvog poluvremena, Argentina vodi majstorijom Lionela Messija u 35. minuti. Drugih prilika nije bilo.

35’ – Messi pogađa na sjajan način za vodstvo Argentine. Istorijski trenutak jer je Messi postigao pogodak na 1.000. utakmici u karijeri. Također, ovo je njegov prvi poogodak u nokaut-fazi na svjetskim prvenstvima.

Oznake: SP Katar 2022