Sport 08.08.2021.

MILINKOVIĆEV POVRATNIČKI DEBI: Borac poražen na gostovanju u Posušju

ČITANJE: 4 minute

Fudbaleri Borca poraženi su u Posušju od istoimenog domaćina minimalnim rezultatom 1:0. Gol vrijedan tri boda za domaće postigao je Dominik Begić.

Tako je Zoran Milinković na povratničkom debiju kao trener Borca ostao bez bodova. Borac je bio favorit u ovom susretu, ali je igra bila jako loša. Blijedo izdanje Banjalučana iskoristili su domaći koji su ostvarili prvi trijumf sezone, prenosi ATV.

Fudbaleri Posušja snašli su se bolje na stadionu Mokri Dolac. Vremenski uslovi bili su jako teški, velika vrućina kao da je više odgovarala domaćima koji su se branili u duplom bloku i iz kontre vrebali svoju priliku. Borac jeste imao veliku nadmoć u posjedu lopte, ali ta nadmoć nije donijela izgledne prilike. Samo je jednom zaprijetio Moraitis, ali nedovoljno kvalitetno.

Posušje je nakon gola ostalo sa igračem manje u polju, jer je Lauš dobio drugi žuti karton. Ipak, Borac je samo 22 minuta imao prednost igrača više, jer je pocrvenio štoper gostiju Milojević. Kada se odnos snaga na terenu izjednačio, Posušje se lakše branilo, nerijetko su domaći uspijevali da povežu nekoliko pasova pa je Bešlić u 88. minutu mogao da ovjeri pobjedu, ali je šutirao preko gola.

Ni sedam minuta nadoknade nije pomoglo gostima pa je ostalo 1:0.

Poraz koji brine navijače Borca, nije se vidjela ideja u igri pa Banjalučani trenutno drže pretposljednju poziciju sa samo dva boda i utakmicom manje. Još se čeka prva pobjeda, narednog vikenda u Banjaluku dolazi Zrinjski.

Početak utakmice

U okviru 4. kola Premijer lige BiH fudbaleri Borca gostuju povratniku u društvo najboljih ekipi Posušja. Aktuelni šampion BiH u Posušje je došao po tri boda, a pritisak je na domaćim igračima koji su još uvijek bez postignutog gola.

Trener Borca Zoran Milinković debituje na klupi kluba i od prvog minuta u vatru je gurnuo napadača Jovu Lukića koji je posljednji put starter bio prije osam mjeseci. Lukić je u proteklom periodu imao problema sa povredom ramena, ali se vratio na teren protiv Linfilda u Banjaluci.

POSUŠJE: Baćak, Barišić, Vranjić, Bešlić, Landeka. Begić, Krišto, Stipić, Lučić, Lauš, Vukoja. Trener: Denis Ćorić.

BORAC: Ćetković, Jovanović, Ćorić, Begić, N. Dujaković, Subić, Lukić, Vranješ, Meleg, Milojević, Zakarić. Trener: Zoran Milinković.

Počela je utakmica u Posušju. Igračima će danas biti izuzetno naporno jer se meč igra po teškom vremenu i velikoj vrućini.

Za Banjalučane debituje Nikola Dujaković, vezni fudbaler koji je u proteklom periodu nastupao za Krupu.

U osmom minutu prvi pokušaj Borca, probao je Vranješ, ali brani golman domaćih.

Čvrsto su krenuli domaći. Nakon samo 13 minuta igre dva žuta kartona, opomenuti su Landeka i Lauš.

Još uvijek nema golova iako je Vranješ ponovo pokušao. Treći žuti karton za Posušje, sada je požutio Bešlić.

Borac ima posjed lopte, ali nedostaju prave prilike. Igra se finiš prvog poluvremena.

Svašta se izdešavalo u finišu poluvremena. Prvo gol za domaće, pogodio je Begić u 44. minutu, a potom i crveni karton za Lauša.

Drugo poluvrijeme

Počelo je drugo poluvrijeme, nema izmjena. Borac će imati igrača više.

Borac napada preko bokova,ima inicijativu, a domaći su se povukli i u bloku brane svoje gol. Pogodak Begića bio je prvi za Posušje ove sezone. Još pola sata igre.

Crveni karton za fudbalera Borca Đorđa Milojevića koji je zbog faula ispred kaznenog prostora morao ranije u svlačionicu. Svemu je prethodila jeftina greška kod dodavanja. Nema gola za Posušje iz slobodnog udarca, ali sada se igra 10 na 10. U toku je 68. minut.

Opasan pokušaj Vranješa, ponovo lopta ne ide u okvir gola.

Iskoristio je pravo na sve izmjene Milinković. Polako ulazimo u posljednju fazu utakmice.

Na zemlji je ostao golman Posušja Baćak. Ima probleme sa lijevom nogom. Izgleda da će morati van terena.

Velika prilika za Borac u 84. minutu. Nakon centaršuta Subića lopta pada ispred rezerviste Moraitisa koji šutira direktno u rezervnog čuvara mreže domaćih.

Ostalo je pet minuta do kraja utakmice.

U 88. minutu prilika za Bešlića koji šutira preko gola. Mogao je da potvrdi pobjedu svoje ekipe.