Minić: U subotu imena novih ministara
Foto: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja
Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić izjavio je u Banjaluci da je danas završio konsultacije sa predstavnicima političkih partija i socijalnih partnera, te da će sutra u 17.00 časova na konferenciji za novinare saopštiti imena novih ministara.
Nakon konsultacija sa delegacijom SNSD-a, koju je predvodio lider stranke Milorad Dodik, Minić je zahvalio ovoj političkoj partiji na ponovo ukazanom povjerenju za sastav vlade.
“Veoma sam zadovoljan i želim da zahvalim svim socijalnim partnerima na podršci i razumijevanju političkog tranutka i ovakvih odluka. Zahvalan sam predstavnicima svih partija koje čine vlast u Republici Srpskoj od kojih sam dobio maksimalnu podršku”, rekao je Minić na konferenciji za novinare u Banjaluci.
Prema njegovim riječima, svi poslanici iz stranaka vladajuće koalicije u Republici Srpskoj će u nedjelju prisustvovati sjednici Narodne skupštine.
“To govori da smo svjesni trenutka u kojem pravimo ovako ozbiljan politički poduhvat. Ovo je primjer stabilnosti, jer samo stabilne institucije u ovako kratkom trenutku mogu dati institucionalni odgovor, kao i preduprijediti moguće probleme”, naglasio je Minić.
On je dodao da samo odgovorni ljudi mogu napraviti ovakav čin.
“Bilo bi neozbiljno od nas svih da dođemo i kažemo da se nešto desilo i da imamo problem, a da nismo ništa uradili da ga preduprijedimo. Mi sada vodimo politiku koja je iznuđena od Republike Srpske, ali je isto tako maksimalno odgovorna”, istakao je Minić.
Republika Srpska i njene institucije, dodao je Minić, zadržavaju kontinuitet.
“Nema razloga za brigu, sve obaveze i davanja će biti završavani u kontinuitetu i po planu”, rekao je Minić, prenosi Srna.
Posvećeni jačanju ekonomije
Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić istakao je da će nova vlada biti u potpunosti posvećena jačanju ekonomije i poboljšanju životnog standarda građana i dodao da je Republika Srpska finansijski stabilna i sve obaveze se redovno izmiruju.
Minić je danas obavio konsultacije sa predstavnicima političkih stranaka, saveza, organizacija i udruženja povodom formiranja nove vlade Republike Srpske, kao i sa delegacijom SNSD-a.
“Zahvaljujem se na ukazanom povjerenju da ponovo budem mandatar”, napisao je Minić na “Instagramu”.
On je naveo da je iskazana jedinstvena i snažna podrška nastavku zajedničke saradnje, očuvanju političke i institucionalne stabilnosti i formiranju efikasne i odgovorne vlasti.
“Postignut je načelni konsenzus sa partnerima iz pozicionog bloka, a imena članova nove vlade saopštiću sutra”, potvrdio je Minić.
Oznake: Savo Minić