Mladen Bosić dobija novu funkciju?
Opozicione stranke iz Republike Srpske danas bi i zvanično trebale predložiti imenovanje člana Kolegijuma Predstavničkog doma iz Republike Srpske, a najizvjesnije je da će to biti Mladen Bosić iz SDS-a.
Nezavisnim je iz nekoliko izvora potvrđeno da je praktično dogovoreno da se to uradi danas, ili najdalje u naredna dva dana.
“Održan je sastanak. Formalno pravno član Kolegijuma će biti predložen danas ili najdalje u naredna dva dana. Dogovor je da SDS da svog kandidata za člana Kolegijuma Predstavničkog doma, a PDP bi u tom slučaju dao ime za Dom naroda i to bi vjerovatno bio Nenad Vuković”, ispričao je izvor Nezavisnih.
Podsjećanja radi, mjesto člana Kolegijuma Predstavničkog doma iz Republike Srpske ostalo je upražnjeno nakon što je sa te pozicije smijenjen SNSD-ov Nebojša Radmanović. Tu smjenu inicirale su stranke “trojke”, odnosno SDP, NiP i Naša stranka i Radmanović je smjenjen zahvaljujući glasovima SDA i stranaka opozicije iz Republike Srpske odnosno SDS-a, PDP-a i Liste za pravdu i red.
Prema nezvaničnim informacijama SDS, PDP i Lista za pravdu i red, danas kada predlože imenovanje Bosića tražiće sazivanje hitne sjednice.
Denis Zvizdić, predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH prije nekoliko dana rekao je da neće sazivati redovne sjednice Predstavničkog doma sve dok ne bude imenovan član Kolegijuma iz Republike Srpske.
Oznake: Mladen Bosić
Kovačević i Nović otkrili uslove bez kojeg SNSD neće prihvatiti zakone o Sudu i VSTS-u
Dodik: Anastasija Bosančić izuzetna mlada osoba čiji su znanje, rad i rezultati već prepoznati i cijenjeni širom svijeta
Cvijanović: BiH beznadežan slučaj – dok se drugi bave razvojem, sarajevski unitaristi se bave imenovanjem stranca