Sport 19.02.2024.

Momir Ilić odbio Srbiju

Momir Ilić odbio je ponudu da postane novi selektor rukometne reprezentacije Srbije.

Ilić je razgovarao sa predsjednicom Rukometnog saveza Srbije (RSS) Milenom Delić na Paliću, ali do dogovora nije došlo, prenosi “Sportski žurnal”.

Muška rukometna reprezentacija Srbije je bez selektora još od završetka Evropskog prvenstva u Njemačkoj krajem januara.

Nakon što “orlovi” nisu zabilježili nijednu pobjedu, RSS je okončao saradnju sa Tonijem Đeronom.

Srbiju u maju očekuje baraž za plasman na Svetsko prvenstvo protiv favorizovane Španije, a nasljednika Đerone nema na vidiku.

Prvi kandidat predsjednice RSS Delić bio je legendarni rukometaš Ilić, sada trener mađarskog velikana Vesprema, ali je on odbio ponudu.

Ilić se zahvalio na pozivu i istakao kako u ovom trenutku nije u mogućnosti da se istovremeno posveti “orlovima” i Vespremu.

Ilić je bio MVP Evropskog prvenstva 2012. na kojem je Srbija kao domaćin osvojila srebrn medalju, prenosi B92.net.

Prvi je igrač u istoriji EHF Lige šampiona koji je postigao više od 100 golova u tri uzastopne sezone.

Dvaput je bio šampion Evrope sa njemačkim Kilom, dok je kao trener sa Vespremom osvojio titulu šampiona Mađarske prošle sezone, te još dva mađarska Kupa i dvije regionalne SEHA lige.