Magazin
23.01.2016.
Muzej savremene umjetnosti RS: Predstavljanje kataloga izložbe za slijepe i slabovide
ČITANJE: 1 minuta
Promocija kataloga prve specijalizovane izložbe prilagođene slijepim i slabovidim osobama “Prostor, oblik, dodir” biće održana u utorak u Muzeju savremene umjetnosti Republike Srpske u Banjaluci.
Publikacija donosi sveobuhvatan pregled i novu analizu stvaralaštva umjetničke grupe “Prostor – Oblik”, koja je sedamdesetih godina 20. vijeka uvela apstrakciju u bh. umjetnost.
Katalog obuhvata tekstove na Brajevom pismu, a njegov dizajn čini ovo jedinstveno izdanje dostupnim slijepim i slabovidim osobama, čime se u potpunosti prenosi ideja izložbene postavke zasnovane na principima socijalne inkluzije.
(Glas)
Koja je tvoja reakcija?
Preporučeno
Magazin
04.06.2026.
KASTEL ĆE GORJETI: Stiže “Summer Stage” festival koji postavlja nove standarde u Banjaluci
Magazin
04.06.2026.
Manje vježbanja sagorijeva više masti: Naučnici otkrili jednostavan metod za nedjeljni gubitak težine
Magazin
04.06.2026.
Čudo na Mjesecu: Izgubljeni ruski rover iz 1970. godine poslao neočekivan signal
Magazin
03.06.2026.
Lopovi sve češće kradu ovaj dio automobila: Popravka može koštati više od 2000 KM
Magazin
03.06.2026.
Krpelj vas je ugrizao? Evo šta treba uraditi odmah i kada potražiti pomoć ljekara
Magazin
03.06.2026.
