Sport 25.07.2023.

NA DOMAĆEM TERENU: Zrinjski poražen od Slovana u prvoj utakmici kvalifikacija za LŠ

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Od šampiona BiH “Pod Bijelim brijegom” bila je ekipa Slovana sa minimalnih 1:0.

Zrinjski je dosta bolje otvorio susret, dok gosti iz Slovačke, maltene, nisu postojali u prvih 45 minuta meča.

Prvo je Čanađija sjajno pronašao Ćužea, ali udarac iz voleja je otišao visoko preko gola. Nastavili su Plemići sa terenskom inicijativom, ali sem par pokušaja koji nisu ozbiljnije ugrozili gol Milana Borjana, ništa nije viđeno.

Zanimljivo je napomenuti da je mostarska publika svaki kontakt Borjana s loptom “nagradila” velikim zvižducima i uvredama.

Početak drugog poluvremena donio je i dosta bolju igru Slovana. Gosti su postali konkretniji u napadima prema golu Zrinjskog, a nakon neopreznog faula Jakovljevića na ivici šesnaesterca, Slovan je došao do prilike iz koje je postigao gol. Ubacio je Lovat, a najviši u skoku pred golom Marića bio je Zuberu, koji iz blizine šalje loptu u mrežu domaćih.

Plemići su se u tom trenutku pobunili, smatrajući da je golu prethodio faul nad odbrambenim igračem, ali i nakon pregleda VAR snimka nije bilo promjene odluke, te je na semaforu ostalo 0:1.

Od tog trenutka Krunoslav Rendulić gurnuo je sve karte u napad, uveo Nemanju Bilbiju koji nije igrao do 64. minute zbog povrede. Zrinjski je zaigrao dosta ofanzivnije, stvorio nekoliko prilika, ali u tim situacijama je ili Borjan izlazio kao pobjednik ili je šut Plemića završavao pored vrata.

Ostaće upamćena prilika Ćužea kada je šutirao pored gola, takođe i Kiša u 73. minutu kada je šutirao glavom, ali golman rodom iz Knina je još jednom sjajno intervenisao.

Zrinjski je najopasniju situaciju stvorio u 70. minutu, pošto je Čorluka nakon dobrog udarca pogodio spoljni dio stative.

Odlazak Zrinjskog sve više na polovinu Slovana ostavio je dosta prostora za kontre gostiju što su znali iskoristiti te su stvorili sjajnu šansu kada Abubakar šutirao s distance, ali je Marić nekako uspio odbraniti, prenosi Srpskainfo.

Oznake: Zrinjski