Vijesti 22.09.2025.

Vekić: Na sajmu knjiga u Banjaluci se djeci besplatno dijele knjige sa neprovjerenim vjerskim sadržajem

ČITANJE: 1 minuta

Maja Vekić, direktorica Gender centra je upozorila da se na Sajmu knjiga u Banjaluci nalazi štand sa neprovjerenim i sumnjivim vjerskim sadržajem, te da se većina takvih knjiga dijeli besplatno djeci.

“Molim vas da obratite pažnju na ovo!

Na jednom od štandova na Sajmu knjiga u Banjaluci bio mi je sumnjiv materijal na štandu sa vjerskom literaturom. Između ostalog, dosta sadržaja namijenjeno je i djeci. Plus, dosta se dijeli i besplatno.

Nije mi bilo teško da provjerim o čemu se radi – prvo sam izguglala, a onda sam se konsultovala sa monahinjama Srpske pravoslavne crkve.

Riječ je o izdavačkoj kući koja izdaje i štampa publikacije koje nemaju blagoslov Patrijaršije, ali je promovišu kao pravoslavni vjerski materijal.

Dala sam sebi za pravo da skrenem pažnju dječacima koji su se zatekli tu i uzeli literaturu. Reagovala sam majčinski, u skladu sa pravoslavnom vjerom.

Molim medije da ispitaju ovaj slučaj, a sve vas molim da obratite pažnju. Sajam knjiga nije mjesto za skrnavljenje pravoslavlja”, napisala je Vekićeva.