Na spomen-obilježju u Krekovima služen pomen i položeni vijenci u znak sjećanja na stradale ustanike
Foto: Ustupljene fotografije
U okviru programa obilježavanja 150 godina Nevesinjske puške, na spomen-obilježju u Krekovima položeni su vijenci u znak sjećanja na stradale ustanike.
Vijence su položili predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, predsjednik Narodne skupštine Srpske Nenad Stevandić, predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković, izaslanik predsjednika Srbije Miloš Vučević, delegacija Vlade Srbije sa predsjednikom Đurom Macutom, Andrija Mandić, predsjednik Skupštine Crne Gore, kao i delegacija opštine Nevesinje.
Za stradale ustanike, mitropoliti Dimitrije i Јoanikije, uz sasluženje arhijereja i sveštenstva služili su pomen.
Prethodno je na Trgu slobode u Nevesinju održana je svečana akademija u okviru centralne manifestacije obilježavanja 150 godina od Nevesinjske puške, ustanka protiv otomanske vlasti.
Obilježavanje ovog značajnog istorijskog događaja zajednički organizuju Republika Srpska i Srbija.
Oznake: Centralno spomen-obilježje
Minić: Slobodarski narod se ne nervira što nema dogovora o imenu novog visokog predstavnika
Selak u Neumu: Zakone u našoj zemlji mogu donositi samo parlamenti – to je uslov vladavine prava