Sport 09.05.2019.

NA TRI BODA OD TITULE: FK Borac savladao Željezničar Sport Tim 2:1

Fudbaleri Borca savladali su u derbiju četvrtog kola Lige za šampiona Prve lige Republike ekipu Željezničar Sport Tima 2:1.

Crveno – plavi poveli su već u osmom minutu golom Đorđa Ćosića na sjajnu asistenciju Mojovića.

Nakon tog gola vidjeli smo i nekoliko dobrih akcija gostiju. Najbolju šansu imao je Kuzmanović u 33. minutu nakon odličnog proigravanja Markovića. Međutim šutirao je pored gola u situaciji 1 na 1 sa Topolovićem.

U drugom dijelu gosti dolaze do poravnanja preko Bojana Markovića, ali je Demir Jakupović u pogotkom u 90. ostavio tri boda na Gradskom stadionu.

Borac sada ima 15 bodova prednosti ispred drugoplasirane Sloge iz Gornjeg Crnjelova koja je danas kod kuće poražena od Kozare.

Banjalučani za tri dana gostuju u Prijedoru i ako slave u derbiju Krajine matematički će osigurati titulu.