Sport 28.06.2021.

NAKON 120 MINUTA BORBE: Hrvatska bez četvrtfinala EP, poražena od Španije

Fudbaleri Španije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto su danas nakon preokreta i potpune ludnice pobijedili Hrvatsku poslije 120 minuta borbe rezultatom 5:3 (3:3).

Počelo je nestvarnim autogolom golmana Unaija Simona, kojim su Hrvati stekli prednost u 20. minutu, poslije perioda potpune dominacije Furije i nekoliko propuštenih prilika, prenosi ATV.

Znatno bolju igru u prvom dijelu, ekipa Luisa Enrikea krunisala je izjednačujućim pogotkom Pabla Sarabije u 38. minutu.

Nastavila je Španija sa znatno kvalitetnijom partijom i u drugom dijelu, pa je golovima Sesara Aspilikuete u 57. i Ferana Toresa u 77. više nego zasluženo povela sa 3:1.

Djelovalo je tada da je pitanje pobjednika rješeno, ali se vicešampion svijeta nije predavao. Iako su iza sebe imali veoma loš meč, uspjeli su da preokrenu sve u svoju korist.

Ulazak Marija Pašalića i prethodno Mislava Oršića ispostavili su se kao ključni. Oršić je u 85. smanjio zaostatak Hrvatske, da bi u 90+2. asistirao do Pašalića za poravnanje i odlazak u produžetke.

Na startu dodatnog perioda, veliku šansu za Hrvatsku propustio je Andrej Kramarić i vrlo brzo je stigla kazna.

U 100. minutu je Dani Olmo probio po desnoj strani i centrirao do Alavara Morate koji je snažnim udarcem pod prečku vratio prednost Španiji, da bi na sličan način pet minuta kasnije Mikel Ojarsabal otklonio sve dileme oko pobjednika.

Španija u četvrtfinalu ide na boljeg iz duela Francuska – Švajcarska.