Sport 11.07.2021.

EP ZA JUNIORE: Lana Pudar osvojila zlatnu medalju, Jovan Lekić na četvrtom mjestu

Bh. plivačica Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju u disciplini 100 metara leptir na Evropskom juniorskom prvenstvu u Rimu.

Ona je bila najbolja sa vremenom 57.56, ostavivši iza sebe tako Ruskinje Dariju Klepikovu (58.07), Anastaziju Markovu (58.73), Belgijku Ros Vanotedrijk (58.94), Lusi Delmas (59.02), prenosi Avaz.

Podsjetimo, sjajna Mostarka je jučer izborila polufinale nakon što je bila druga u ukupnom poretku s vremenom 59:17.

Ranije je mlada plivačica osvojila srebro u disciplini 50 metara delfin i u disciplini 200 metara delfin.

Klub: Napravite joj bazen

Mlada bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore u disciplini 100 metara leptir, a njen plivački klub se oglasio na Facebooku te su kritikovali vlast u Bosni i Hercegovini.

“Gradonačelniče grada Mostara, gradski vijećnici, kantonalni premijeru, kantonalni ministri i zastupnici, fedaralni premijeru, federalni ministri i zastupnici, državni premijeri i zastupnici, iz Rima vas pozdravlja Lana Pudar, nova evropska prvakinja u disciplini 100 m delfin! Napravite joj bazen. Nema izgovora, nema izvlačenja, nema odugovlačenja. Sve drugo će biti vaša sramota i vama na obraz. Ne znam koliko je Vama stalo do toga, ali znam da je običnoj raji, vašim glasačima itekako stalo!“, istakli su iz Kluba vodenih sportova Orka.

“Lana naklon i kapa do poda!! Treneri, Alena, Deni i Gorane svaka Vam čast! Roditelji, hvala Vam na povjerenju i čestitke na svemu! Ovo je za Mostar, ovo je za Bosnu i Hercegovinu! Ovo je za sve Vas u domovini i dijaspori što nas obasipate neizmjernom pažnjom i ljubavlju. U Tokyo idemo da uživamo i da se sa svima ‘na šake pofajtamo’. Pa dokle stignemo“, naveli su iz njenog kluba.

Završni nastup

Reprezentativac Bosne i Hercegovine u plivanju Jovan Lekić večeras je ponovo nastupio na Evropskom juniorskom prvenstvu u Rimu.

Naš predstavnik je plivao u disciplini 800 metara slobodno, a na kraju je završio na 4. mjestu s ostvarenim vremenom 7:53.21. Ispred Lekića su završili turski predstavnici Aslan Jigit (Yigit, 7:51.20 ) i Mert Kilavuz (7:52.19), te italijanski plivač Luka De Tuljo (Luca De Tullio).

Banjalučki plivač je iza sebe ostavio Italijana Lorenco Galosija (Lorenzo Galossi), Rumuna Stefana Stanćua, Nijemca Levina Pešlova (Peschlow) i Čeha Dejvida Kutnija (David Koutny).

Ranije na ovom turniru Lekić je osvojio srebrnu medalju u disciplini na 400 metara slobodnim stilom s vremenom 3:50.79, čime je postavio novi rekord Bosne i Hercegovine u kategoriji juniora i seniora, prenosi Avaz.

Oznake: Lana Pudar