Sport 03.12.2021.

NAKON POBJEDE U DUBLU: Hrvatska savladala Srbiju i plasirala se u finale Dejvis kupa

ČITANJE: 1 minuta

Nikola Mektić i Mate Pavić pobjedom u Madridu nad srpskim parom Novakom Đokovićem i Filipom Krajinovićem 7:5, 6:1 odveli su Hrvatsku u finale Davis Cupa. Biće to četvrti nastup teniske reprezentacije Hrvatske u finalu tog natjecanja, javlja index.hr.

Podsjetimo, prvi bod Hrvatskoj donio je 279. igrač svijeta Borna Gojo novom iznenađujućom pobjedom, ovaj put nad Dušanom Lajovićem (ATP – 33.). Čilić je u drugom meču izgubio od Đokovića, no nije to bilo dovoljno srpskoj reprezentaciji.

Zanimljivo je da je srpski selektor Viktor Troicki uoči samog meča odlučio zamijeniti najbolje rangiranog srpskog igrača u parovima Nikolu Ćaćića.

Umjesto njega nastupio je Filip Krajinović te se vidjela razlika u kvaliteti uigranog para Hrvatske i srpskog para koji se sastojao od dva igrača koji gotovo pa isključivo igraju singl.

Đoković i Krajinović uspjeli su obraniti čak šest brejk-lopti hrvatskog para u prvom setu, dok istovremeno nisu došli ni blizu oduzimanja servisa Paviću i Mektiću.

Ipak, u posljednjem gemu prvog seta Mektić i Pavić uspjeli su napraviti brejk te osvojiti prvi set. U drugom je setu hrvatski par bio još uvjerljiviji, ostvario dva brejka i suvereno odveo Hrvatsku u finale.

Hrvatska će svoj treći Davis Cup tražiti protiv boljeg iz ogleda Rusije i Njemačke. Finale se igra u nedjelju, također u Madridu.

UniCredit, zvanična banka završnice Davis Cupa by Rakuten Finals 2021.