Sport 24.06.2021.

NAPOKON POBJEDA NAD ŠPANIJOM: Košarkašice Srbije u polufinalu EP

Konačno pobjeda protiv Španije, srpske heroine su u polufinalu Evropskog prvenstva.

Srbija je u četvrtfinalu u srijedu uveče pobijedila Španiju rezultatom 71:64, i to nakon jednog produžetka, piše Srpskainfo.

Poslije 10 minuta igre Španija je imala prednost od dva poena, 15:13, a ovu prednost su do poluvremena domaće košarkašice povećale na plus četiri (17:13).

Srbija se u potpunosti vratila u igru trojkom Ivon Anderson kojom je Srbija prišla na samo koš zaostatka.

Ušlo se u neizvjesnu završnicu, a onda je Srbija poentirala preko Sonje Vasić na 18,4 sekunde do kraja i vođstvo 62:61.

Imala je Srbija dva mala faula, ali su kod drugog sudije, skandalozno, dosudile dva bacanja Španiji.

Ovinja je pogodila jedno od dva bacanja pa se ušlo u produžetak u kojem je Srbija bolje startovala i napravila seriju 4:0. Na kraju je još više povećala prednost i došla do pobede.