Sport 30.05.2020.

NASTAVLJENO PRVENSTVO SRBIJE: Zvezda obezbijedila šampionsku titulu

ČITANJE: 2 minute

Fudbalsko prvenstvo Srbije nastavljeno je juče poslije dva i po mjeseca pauze zbog pandemije virusa korona utakmicom u Beogradu u kojoj je Crvena zveda savladala Rad rezultatom 5:0, čime je obezbijedila šampionsku titulu.

Ovo je treća uzastopna titula za crveno-bijele i sveukupno 31. u dosadašnjoj kolekciji.

Golove su u utakmici 27. kola Super lige Srbije postigli Mirko Ivanić u 23. minutu, Srđan Babić u 30. minutu, Aleksa Vukanović u 33. minutu i Miloš Degenek u 56. minutu. Drugi gol u utakmici dao je Ivanić u 56. minutu.

Zvezda je sinoć gostovala Radu na Banjici na stadionu “Kralj Petar Prvi” pred praznim tribinama.

Kao mjera prevencije širenja virusa korona, prisustvo navijača nije dozvoljeno do 1. juna, kada će publika moći da gleda utakmice, ali s međusobnim rastojanjem od jedan metar.

Prije početka utakmice, prisutni su minutom ćutanja odali počast za preminule od virusa korona.

Osim danas, po tri utakmice igraju se i u subotu, dok su dvije utakmice zakazane za nedelju.

Stanković: Pozvao sam Milojevića da podigne pehar

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković poslije pobjede protiv Rada (5:0) i osvajanja titule pozvao je prethodnika Vladana Milojevića da dođe na proslavu.

“Čestitke idu svima zaposlenim u klubu i Zvezdinim navijačima, bez kojih ova titula ne bi došla. Bili su nam vetar u leđa. Momci su veliki profesionalci. Ja sam Vladu i pozvao da nam se pridruži, ako to njegovo vreme bude dozvoljavalo, da dođe da podigne pehar sa momcima. Ja nemam nikakav problem sa tim, naprotiv, bilo bi mi veliko zadovoljstvo, Crvena zvezda je velika familija”, rekao je Stanković za televiziju Arenasport.