Sport 05.12.2023.

Navijač preminuo tokom NBA meča

Noć između ponedjeljka i utorka u NBA je obilježila tužna vijest sa meča Nju Orleansa i Sakramento Kingsa.

Tokom duela u kom su Pelikansi slavili na gostovanju u Kaliforniji i prošli u polufinale NBA kupa, jedan navijač Sakramenta je preminuo.

To je i potvrdila jedna od najboljih franšiza Zapadne konferencije.

“Tokom prve četvrtine utakmice Sakramento – Nju Orleans došlo je do hitnog slučaja kada je u pitanju jedan gledalac. Medicinski radnici su odmah reagovali i pokušali da ukažu prvu pomoć, ali ti pokušaji nisu bili uspješni i gost je preminuo”, stoji u saopštenju Kingsa.

Kasnije je preneseno da je riječ o 30-godišnjem muškarcu kojem je pozlilo, a koji nije reagovao po dolasku ljekara. Dvadeset minuta kasnije je proglašen mrtvim.

Dešavanja na tribinama nisu uticala i na same igrače, koji nisu bili svjesni onoga što se dešava. To je potvrdio i košarkaš Sakramenta Kigen Marej poslije poraza njegovog tima (127:117).

Oznake: Navijač, NBA, smrt